Micimackó csoport

„- Micimackó! Mi van, ha egyszer elkövetkezik egy olyan nap, amikor el kell válnunk?
- Ha együtt válhatunk el, akkor semmi kifogásom ellene.”

Igyekszünk a gyermekek számára egy derűs, biztonságos szeretetben gazdag légkört biztosítani. Figyelembe véve életkori és egyéni sajátosságaikat, szükségleteiket, hogy szeressenek óvodába járni. csoportunk otthonosságát az évszakonkénti dekorációkkal gazdagítjuk, melyben a gyerekeknek is szerep jut.

A játék és a mese nagyon közel áll a gyerekekhez, és mivel programunk alapja is erre épül, így ennek mi is nagy jelentőséget tulajdonítunk. Mindennapjainkat a barkácsolási lehetőségek, a dalos és mozgásos játékok színesitek. Fontos számunkra is az egészséges életmódra nevelés, így sokat mozgunk, és sokat tartózkodunk a szabadban, szorgalmazzuk a zöldség, gyümölcsfogyasztást a gyerekek körében. Csoporthagyományunk a mese-bérlet váltása (középsős kórtól), a Duna-part látogatása, a születésnapok megünneplése.

Reméljük, hogy aki a mi csoportunkból kerül ki, és válik iskolássá, jó szívvel gondol vissza a nálunk eltöltött időre!

Varga Zoltánné

Mostoháné Horváth Ivett