Napsugár csoport

A mi csoportunk nagyon régóta „családi” elnevezést kapott, hisz nálunk minden életkor előfordul, mint egy nagycsaládban. Jellemzően testvérpárok, ismerősök köre alkotja csoportunkat. A gyerekek szülei az óvodán kívül is szorosabb kapcsolatot is ápolnak. Fontosnak tarjuk a szabad, tartalmas és örömteli játék.

Számos néphagyományt, néptáncot beépítünk mindennapjainkba, mellyel izgalmassá, színessé tesszük az óvodai életet, fejlesszük mozgáskultúrájukat. (Luca napi búzaültetés, Kiszézés, Zöldágjárás, Húsvéti locsolkodás, Pünkösdi királyválasztás…stb)

Igyekszünk differenciáltan fejleszteni a gyermekeket, hogy elősegítsük az érési folyamatokat. Építünk a spontán ismeretszerzésre, az egymástól való tanulásra, illetve a példamutatás pozitív hatásaira is.

Mi jellemző még ránk? A befogadás, elfogadás, segítőkészség. A nyitottság gyermek és felnőtt felé egyaránt. A tevékenységre való ösztönzés, és a türelem.

Mottónk! A kicsi is részt vehet mindenben, amiben egy nagy!

Stetina Mónika

Guoth Emilné